Nowa gwiazda tenisa - 18-letni Alcaraz wygrał i przeszedł do historii!

Historia świadka!

Wczesnym rankiem 4 kwietnia czasu pekińskiego 18-letni Alcalás odpadł, kiedy w pierwszym secie stracił 1-4, wygrał 9 z następnych 10 inningów, pokonał Rude 7:5, 6:4, i wygrał pierwszy mecz sezonu.Druga korona, trzecia korona kariery.To pierwszy tytuł Masters Alcaraz w jego karierze i trzeci najmłodszy mistrz Masters w historii.W tym samym czasie Alcaraz pobił rekord Djokovica i został najmłodszym mistrzem w historii igrzysk w Miami!
tenis -1

Od nowego sezonu Alcaraz przegrał tylko dwa mecze w Australian Open i Indy Masters, przegrywając z wicemistrzem Berrettinim i jednym z Wielkiej Trójki Nadalem.W pozostałych meczach Alcaraz pokonał Tsitsipasa, Berrettiniego, Aguta, Norrie, Monfilsa, Hulkaca, Schwarzmana, Fogniniego, Kezmanovica i tak dalej.Nic dziwnego, że Nadal powiedział: „Alcaraz jest już jednym z najlepszych graczy, jest bardzo wszechstronny, ma bardzo agresywną ofensywę i ciasną obronę.Nie dziwi mnie, że robi coś dalej.„Uwagi Nadala pojawiły się dwa tygodnie temu po trzyetapowej bitwie między Nadalem i Alcalásem.W tym meczu Alcalás sprawił Nadalowi wiele kłopotów, mając tylko jeden punkt w kluczowych punktach.Małe wahania po prostu przegrały grę.Choć nie doszedł do finału Indy Masters, Alcaraz nadal ustanowił najlepszy rekord w swojej karierze w Masters.

tenis -2

Jadąc do Miami Masters, Alcalás nadal szalał.Alcalás pokonał Vsovicia, Cilica, Tsitsipasa, Kezmanovicia i Hulkach i po raz pierwszy wszedł do finału Masters.W finale, zmierzając się z Ruddem, który również po raz pierwszy wszedł do finału Masters, nawet z wielkim sercem, takim jak Alcaraz, był nieuchronnie trochę zdenerwowany iw pierwszym secie stracił 1-5.Alcaraz, który stopniowo dostosowywał się do atmosfery finału, zaczął kontratakować i wyrównał wynik w trzech kolejnych meczach.Pod koniec seta Alcaraz złamał pas i wygrał pierwszego seta z przewagą 7-5.W drugim secie Alcaras ustanowił na początku sesji przewagę przełamania i przypieczętował zwycięstwo 6:4.2-0, gdy Alcaraz był 1-4 za słabszym, wygrał 9 z następnych 10 meczów i pokonał Rude'a.18-letni Alcaraz pobił rekord Djokovica wygrywając Miami Masters w wieku 19 lat i został najmłodszym mistrzem turnieju w Miami!

tenis -3

W momencie zdobycia mistrzostwa Alcaraz i trener Ferrero, który właśnie zajmował się pogrzebem ojca, długo się przytulali, by świętować zwycięstwo.Od zeszłorocznych ćwierćfinałów US Open po pierwsze mistrzostwa Masters, Alcaraz osiągnął takie osiągnięcie w zaledwie pół roku, stając się najbardziej oczekiwanym pokoleniem mężczyzn po pierwszej dekadzie.Dzięki tym mistrzostwom Alcaraz ustanowił 11. miejsce w karierze, zaledwie o krok od wejścia do pierwszej dziesiątki po raz pierwszy.

tenis -4

Tym razem Miami zdobyło mistrzostwo, czyniąc Alcalás trzecim najmłodszym graczem, który wygrał mistrzostwa Masters, obok Zhanga Depei i Nadala.Alcalás był tym tak podekscytowany, że zaczął dążyć do większych celów: „Nie ma słów, aby opisać, jak się teraz czuję, ale zdobycie mojego pierwszego tytułu Masters w Miami jest wyjątkowe.Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. Celem w tym roku było wygranie 500 i udało mi się.Następną rzeczą do zrobienia jest wygranie tego Mistrza.Miejmy nadzieję, że następne są majors.

Jeśli chcesz zostać bardziej profesjonalnym tenisistą, takim jak Alcalas, możesz spróbować siboasimaszyna do strzelania do tenisa ziemnego,maszyna do ćwiczeń w tenisa;zrobi najlepszą pomoc w treningu tenisowym.

Czas publikacji: 15 kwietnia-2022